Bu yazımızda sizlere hem SynthMaster One iOS synthesizerının tanıtımını yapıyoruz hem de iPad ve iPhoneda rahatlıkla edinebileceğiniz bu full synthesizerla ses tasarımı nasıl yapılır anlatıyoruz. Aşağıdaki 1 saatlik canlı atölyemizde sizlere SynthMaster One iOS ile ses tasarımı anlatıyoruz. Burada yaptığımız ses tasarımlarını hem iOS cihazlarınızda hem de bilgisayarınızda uygulayabilirsiniz. Siz de kendi seslerinizi kolaylıkla tasarlayabilirsiniz.

SynthMaster One iOS

MusicRadar okuyucuları tarafından “2017’nin En İyi Yeni Synthesizerı” seçildi.

SynthMaster One iOS, KV331 Audio’nun SynthMaster One pluginin birebir iOS’da çalışan versiyonu ve MusicRadar okuyucuları tarafından “2017’nin En İyi Yeni Synthesizerı” seçildi.

SynthMaster One iOS, aşağıdakiler dışında masaüstü sürümüyle aynı özellikleri taşır:

– 16 sesli polifoni (masaüstü sürümü için 32)
– 650 ön ayar ile birlikte gelir (masaüstü sürümü için 1250)

SynthMaster One iOS, KV331 Audio’nun iPad için ilk tam gelişmiş synth uygulamasıdır. Sezgisel bir iş akışı ile güçlü bir wavetable synth. Basit düzeni, zengin wavetable / Waveform içeriği ve ilham verici ses kütüphanesi ile SynthMaster One iOS ile yeni sesler tasarlamak çok keyifli.

650 Preset

SynthMaster One iOS, birinci sınıf bir ses tasarımcıları ekibinden ilham verici ses tasarımları ile birlikte gelir: Arksun, Aiyn Zahev, BigTone Stüdyoları, Brian Transeau, Bluffmunkey, Bülent Biyikoğlu, Gercek Dorman, Dejavu Ses, Fragment Ses, Kurt Ader, Mirko Ruta, Nori Ubukata , Rob Lee, Ufuk Kevser, Selçuk Ergen, The Machine, Vandalizm Sounds, Venüs Teorisi, Vorpalsound ve Xenos Soundworks

AuV3

SynthMaster One iOS, GarageBand, Cubasis veya Beat Maker gibi desteklenen DAW uygulamaları altında birden çok eklentinin çalışmasına izin veren AudioUnits V3’ü destekler. GarageBand içinde çalışırken parametre otomasyonunu ve tam ekranı da destekler.

AuV3Dosya Entegrasyonu / Files App Integration

Ortak dosya tarayıcısı kullanıcı arayüzünü (iOS 11+ gerektirir) kullanarak presetlerinizi, dalga formlarınınızı / Wavefoms veya skala dosyalarınızı rahatça içe / dışa aktarın.

Gerçek Zamanlı Modülasyon Arayüzü

Modülasyon kaynaklarının ve hedeflerinin nasıl değiştiğini gerçek zamanlı olarak görün. Sesleri tasarlarken bu çok yararlı bir özellik!

Platformlar Arası Bulut Senkronizasyonu

SynthMaster One ile ilgili verilerinizi birden çok platformda (Windows, MacOS, iPad, iPhone) kolayca senkronize edin.

Yarı Modüler Mimari

Her SynthMaster One örneği için, 2 sub osilatörlü 2 osilatör, 2 Filtre, 4 ADSR Zarfı, 3 LFO, 16 adımlı güçlü bir arpejci / sequencer ve ayrıca 6 FX insert yuvasına takılabilen 11 farklı efekt vardır. Sub osilatörleri, normal bir sub osilatör olarak kullanılabilir. Veya ring modülasyonu, AMP modülasyonu, faz modülasyonu veya frekans modülasyonu gibi karmaşık modülasyonlar yapmanıza izin veren 5 farklı modda bağlanabilir.

16 sese kadar Unison Stereo Osilatörler

SynthMaster One’daki 2 osilatörün her biri stereo çıkışa sahiptir ve 16 ses “Unison” olabilir. “voices”, “voices mix”, “detune curve”, “detune spread”, “pan stread”, “tone spread” and “phase spread” parametrelerini kullanarak, her osilatör zengin bir “süper saw” tipi ses üretebilir.

SynthMaster One, ses tasarımı için yeni olanaklar sunan gerçek wavetable sentez uygular. SynthMaster One, zengin bir wavetable kitaplığı ile birlikte gelir ve Dosyalar Uygulamasını (Files APP) kullanarak Siz de kendi waveform dosyalarınızı sürükleyip bırakarak SM One da kullanabilirsiniz (iOS 11+ gerektirir)

16 adımlı Sequencer / Arpejatör

SynthMaster One’daki arpejci, Yukarı, Aşağı, Yukarı Aşağı, Aşağı Yukarı, YukarıAşağı2, Aşağı Yukarı2, Çalındığı gibi, Sıra, Akor ve Arpeggiate modları gibi klasik arpejci modlarına sahiptir. Arpejcinin 16 adımının her birinin kendi Hız, Not Numarası, Not Uzunluğu, Slayt ve Bekletme parametreleri vardır.

Sıfır Gecikmeli Geri Besleme Filtreleri / Zero Delay Feedback Filters

SynthMaster One’daki 4 filtre kategorisinin tümü, sıfır gecikmeli geri besleme filtre teknolojisi kullanılarak geliştirilmiştir. input gain, drive, acid, filter nonlinearities ve 4 kata kadar daha oversampling gibi gelişmiş filtre parametreleri ile filtrelerden “analog” sesi alabilirsiniz!

Zengin Efekt Setleri

SynthMaster One’daki 4 filtre kategorisinin tümü, sıfır gecikmeli geri besleme filtre teknolojisi kullanılarak geliştirilmiştir. input gain, drive, acid, filter nonlinearities ve 4 kata kadar daha oversampling gibi gelişmiş filtre parametreleri ile filtrelerden “analog” sesi alabilirsiniz!

MikroTonal / Microtuning

SynthMaster One, Scala ayarını destekler, bu nedenle scalalar, her bir preset için veya bir Scala ayarlardan yüklenerek global olarak ayarlanabilir.

X