Yüksek bütçeniz yok ama evinizde stüdyo mu kurmak istiyorsunuz?
Beat Makers Academy olarak Elektronik müzik yapmak isteyen öğrencilerimizin bize en çok sorduğu sorulardan bir tanesi de ekipmanlar. Uluslararası müzik alanında kabul görmüş web sitelerinden ve bir çok popüler müzik dergisi listelerinden sizin için derlediğimiz stüdyo ekipman listemize başlamadan önce bir bilgisayarınız ve kullandığınız DAW’ınızın olması gerekiyor. Ekipman listemizi oluştururken en uygun fiyatlı olanı değil de fiyat/performans olarak en başarılı ürünleri seçtik. İşte ihtiyacınız olan en uygun bütçeli ekipmanlar! 

Ses kartı

NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE AUDIO 2

2 KANALLI SES ARAYÜZLERİ

 • Bilgisayarınıza kolayca ses kaydı yapın
 • İki seçenek arasından kendi seçiminizi yapın – aynı bozulmamış ses kalitesi, takmanın ve çalıştırmanın farklı yolları
 • Oluşturma için tam paket – parçaları kaydetmeniz ve oluşturmanız için gereken tüm yazılımların yanı sıra synth, efektler ve daha fazlası

2 giriş: 48V fantom gücü ve bireysel gain kontrolü ile 2x combo-XLR / jak girişi

 • Çıkışlar: Stereo jak çıkışı
 • Seviyelerin ayarlanması için VU-metre
 • Kayıt sırasında doğrudan izleme
 • Büyük ses düğmesi
 • Yüksek güç çıkışı ve ses kontrolü ile kulaklık çıkışı
 • USB 2.0 bus destekli
 • Ses kalitesi: 192 kHz ve 24 bit’te birinci sınıf ses kalitesi
 • Birlikte gelen yazılım: Ableton Live 10 Lite, MASCHINE Essentials, MONARK, REPLIKA, PHASIS, SOLID BUS COMP ve KOMPLETE START

KAYDET, YARAT, BİTİR

KOMPLETE AUDIO 2 fikirleri hayata geçirmeniz için gereken tüm yazılımlarla birlikte gelen kullanımı kolay, harika ses veren bir çift ses ara birimidir. Şarkı kaydetmekten, mix yapmaya ve çalmaya kadar – size ilham veren bir kıvılcımdan, gurur duyduğunuz bitmiş sonuçlara geçmenize yardımcı olur.

Monitör

ALESIS ELEVATE 3 MKII Referans Monitörü (Çift)

ALESIS ELEVATE 3 MKII Referans Monitörü

Beklentilerin Ötesindeki Ses

Alesis Elevate 3 stüdyo monitörleri, tam aralıklı sese ulaşabilmenizin yanı sıra etkileyici ses temizliğini ve sıcaklığını mix,master ve multimedia içeriklerinize de yansıtmaktadır. Böylece Elevate 3 hoparlörleri sesin her detayını ön plana çıkararak, güçlü basları net duymanızı sağlar. Eski hoparlörlerin plastik kabinlerinde yaşanan vibrasyon problemlerinin önüne geçebilmek için yüksek yoğunluklu ahşap kabinler kullanılmıştır.

 Zamanın test ettiği teknoloji

Alesis çeyrek yüzyıldır stdüyo monitörleri üretmekte ve bu zamanda mükemmel sese ulaşmak ve işitsel berraklık konusunda tabii ki öğrendiğimiz birkaç şey var. Elevate 3 monitörler, Alesis hoparlör tasarımındaki deneyimini kanıtlar niteliktedir. Özel tasarım ahşap kabinleri, naturel bir ses deneyimi yaşatırken, sounda etkisi, frekans içeriği ve ses seviyesinden bağımsız olmak üzere, transparandır.

Esnek I/O

Mikserler, arabirimler ve diğer ses modülleri ile bağlantı kurabilmek için panel üzerinde yerleştirilen çift RCA jak girişleri ve 1/8” kulaklık girişi sayesinde istediğiniz zaman kendinize özel dinleme alanı yaratabilirsiniz! Elevate 3 stüdyo monitörlerinin ses aralığı oldukça geniştir fakat bu aralığı daha fazla genişletmek için arka panelde bulunan bass boost switch’i aktive edebilir veya bas seslerin yoğunluğunu daha da fazla arttırmak için; Elevate 3 kullanıcılarına subwoofer çıkışı sunar ve sanal olan herhangi bir subwoofer ile uyumlu çalışma fırsatını da sağlamaktadır.

ÖZELLİKLER:

 • Ev stüdyoları, video düzenleme, oyunlar ve mobil aygıtlar için idealdir.
 • Yüksek ve alçak frekanslar için farklı sürücüler bulunmaktadır.
 • 3” düşük frekans sürücüsü zengin ve sağlam bas tonları kazandırır.
 • 1” büyüklüğündeki ipek dome tweeter yumuşak ve temiz tizler alabilmemizi sağlamaktadır.
 • Her kanal çıkışı için 10W güce sahip olup, toplamda 20W güce sahiptir.
 • Yüksek yoğunluğa sahip ahşap kabinler, istenilmeyen ses rezonanslarını hapsetmektedir.
 • Eliptik tweeter ses dalgası yönlendiricisi, bozulma noktalarını optimize etmektedir.
 • Titizlikle şekillendirilmiş ses perdesi yarıçapları titreşim kırılmalarını azaltmaktadır.
 • Subwoofer çıkışı ile sanal olan herhangi bir subwoofer kullanılabilir.

KUTU İÇERİĞİ:

 • Elevate 3 MKII Hoparlörler
 • RCA-1/8” (3,5mm) Kablo
 • Güç Kablosu

Mikrofon

TASCAM TM-80 / Cardioid Condenser Mikrofon

İşte Tascam US-4×4 ses arabirimi ve Tascam TM-80 mikrofonlarıyla oluşturulmuş bir müzik örneği. Parça, akustik gitar ve vokalleri içeriyor ve Japon besteci Masaku Murata tarafından üretildi.Akustik gitar için üç TM-80 kullandı: ikisi gitarın önüne, biri merkeze diğeri diğeri köprüye işaret ediyordu. Üçüncü TM-80, ambiyans için daha uzağa yerleştirildi.

Vokaller dördüncü bir TM-80 tarafından kaydedildi. Murata, mix için ProChannel efektleriyle birlikte Sonar Platinum’u kullandı. Mix’te plug-in kullanılmamıştır.

 

Genel Özellikler :

8 mm, saf alüminyum diyafram

Kardioid kutup modeli

Frekans cevabı: 20 Hz – 20 kHz

Hassasiyet: –38 dB ± 2 dB (0 kB = 1 kHz’te 1 V / Pa)

Phantom gücü gerekliliği: 9–48 V DC

Çıkış empedansı: 200 Ω ± 30% (1 kHz’de)

Yük empedansı:> 1 kΩ

Maksimum SPL: 136 dB (1 kHz’de,% 1 THD’de)

S / N oranı: 77 dB

Gövde: Döküm çinko

Boyutlar (G × Y × D): 48 mm x 165 mm x 48 mm

Kutu İçeriği: Şok Emici Stand, Mini Masa Standı, Kablo (1.8 m XLRM – XLRF)

MIDI

AKAI MPKMINI 2 RED 25 Tuşlu MIDI Klavye

Nereye Giderseniz Gidin, Kontrolü Elinize Alın!

Kontrolünüzü kaybetmeden mobil olmaya ne dersiniz ? Yeni MPK Mini ultra kompakt klavye kontrolü olarak dizayn edilerek, seyahat eden müzisyenler ve masaüstü uygulamaları için üretilmiştir. Donanımındaki kontrolleri ile MPK Mini; sanal enstrümanlar ile kayıt, beste çalışmaları ve performanslarınızda, efekt eklenti kontrolleri, DAW yazılım kontrollerini size ilham verecek şekilde gerçekleştirmeye yarar. Özellikleri arasında bulunan 25- Synth mekanizmalı ve hassasiyetli tuşları, 4 yöne hareket edebilen pitch ve modülasyon için joystick, 8 adet arkadan aydınlatmalı ve vuruş hassasiyetli MPC stilinde Pad’ler ve 8 adet Q-Link görev atanabilen düğmeler… Bunlara ilave olarak, 16 adet Pad’e kadar genişlemesini sağlayan 2 adet Bank düğmesi ile yaratıcılığınızı da genişletebilirsiniz.

Yaratıcı Kalın!

MPK Mini müzikal fikirlerinizi hemen kayıt altına almak için tüm temel taşları kolayca kullanabileceğiniz şekildedir. Özel olarak atanan oktav aşağı-yukarı düğmeleri ile klavyenizi tam aralığa kadar genişletebilir, sustain pedal bağlayabilir ve kayıtlarınızda etkileyici performanslar sergileyebilirsiniz. Dahilindeki arpeggiator ve onun ayarlanabilir çözünürlüğü, aralıkları ve modları ile küçük bir çaba ile kolayca melodik diziler yaratabileceksiniz. Bunlara ek olarak; MPC Nota Tekrarı ve Tam Seviye ile Akai Professional’ın MPC serisinin iş akışını kullanıcılarına sunabilmektedir.

Tak ve Çalıştır

Maksimum taşınabilirlik için MPK Mini hiçbir yazılım sürücüsüne ihtiyaç duymaz ve kullanımında harici güç adaptörü gerektirir. Bu tak-çalıştır bağlantısını destekleyen USB-MIDI özelliği ile Mac ve PC üzerinde tek bir USB bağlantısı ile çalışabilir. Ayrıca 4 adet hafıza bankasında bulunan donanım ve yazılım ön ayarlarınızı kolayca ve hızlıca bilgisayarınızda saklayabilmenizi de sağlar.

Dahilinde Sanal Enstrümanlar

MPK Mini anında müzik yaratımınıza ulaşabilmek için profesyonel müzik yazılımları ve sanal enstrümanlar ile birlikte paketlenmektedir. AIR Music Tech tarafından sunulan Hybrid 3; yüksek çözünürlüklü bir synth olarak geniş ve retro seslerden, modern solo seslerine kadar her şey bir arada olarak sizlere sunulmaktadır. SONiVOX’un Wobble ; harmonik kontrolleri, bireysel filtreleme ve ayrı LFO kontrolleri ile spektral geçişin sentezi iki bağımsız kanal özellikleri bir elektronik müzik synthesizer’ı olarak sunmaktadır. MPC Essentials ise; groove /beat prodüksiyonu ve sample ses tetikleme uygulamalarınızı bir DAW yazılımınıza entegre etmenizi sağlar. Bunlara ek olarak; MPK Mini’in 8 pad bankası ve her Pad’e 4 örnekleme ses veya efekt ekleyerek gücünü artırabilirsiniz. Ayrıca tek başına çalışabilen (stand-alone) yönü ile herhangi bir DAW yazılımınızı açmadan da kullanabilirsiniz.

MPK Mini MIDI Editör

MPK Mini MIDI Editor yazılımı ile MPK mini gerçek potansiyelinizin kilidini kıracaktır. Bu MIDI editörü MPK Mini kullanıcıların Mac veya PC üzerindeki donanım ve yazılım kurulumunu özelleştirmeyi sağlayan güçlü bir ön ayar yönetim yazılımıdır. Oluşturduğunuz ve en sevdiğiniz sanal enstrümanlar, efekt eklentileri ve DAW kontrollerinizi MPK mini içerisinde saklayabilirsiniz. Bu yolla cihazlarınızı ayarlamaya zamanınızı harcamayın ve güzel müzik yapmanın keyfini çıkarın.

 

Özellikleri :

 • 5 yıllık kullanıcı deneyimlerine dayanarak geliştirilmiş, tamamı yeni dizayn
 • 25 synth mekanizmalı küçük tuşlar
 • Dinamik pitch ve modülasyon kontrolü için 4-yön joystick kontrolü
 • 8 adet arkadan aydınlatmalı ve vuruş hassasiyetli MPC stili Pad’ler, Nota Tekrarı ve Tam Seviye
 • Mix, Plug-in ayarlamaları ve daha fazlası için 8 adet Q-Link görev atanabilir kontrol düğmesi
 • Dahili arpeggiator ve onun ayarlanabilir çözünürlük, aralık ve modları
 • Özel atanmış oktav yukarı-aşağı düğmeleri
 • Ultra kompakt dizaynı ile size her yerde yaratıcılık imkanı
 • USB üzerinden güç ünitesi ile adaptöre ihtiyaç olmadan kullanım imkanı
 • Tam boyutta sustain pedal girişi için bağlantı
 • Pakete dahil olan prodüksiyon yazılımları : Hybrid 3 AIR Music Tech, SONiVOX Wobble 2.0 & Akai Pro MPC Essentials (download)

Kulaklık

AUDIO TECHNICA ATH-M40X Profesyonel Stüdyo Monitör

AUDIO TECHNICA ATH-M40X Profesyonel Stüdyo Monitör Kulaklık 

Genişletilmiş frekans aralığıyla üst düzey perfomansa sahip Audio Tecnica ATH-M40X inanılmaz derecede flat ve özüne sadık bir profesyonel stüdyo monitoring kulaklığıdır. Stüdyo deneyminizi bir adım öteye taşımak için ses kalitesi ve izolasyonu gelişmiş başlıkları tek kulak ile kullanıma da uygundur. Profesyonel  malzemelerden oluşan güçlü yapısı sayesinde kayıt ve mikslemenin yanı sıra DJ perfomansları için de üstün performans sağlar.

 

Teknik Özellikler

 

Tipi: Arkası kapalı dinamik

Sürücü Çapı: 40 mm

Mıknatıs: Neodimyum

Sürücü: CCAW (Bakır kaplı alüminyum tel)

Frekans Aralığı: 15 – 24.000 Hz

Giriş Gücü: 1 kHz’de 1.600 mW

Hassasiyet: 98 dB

Empedans: 35 ohm

Ağırlık: 240 g

Leave a Reply

X